ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

رونمایی از کتاب استاد منصور رستگار فسایی

عصر امروز چهارشنبه دهم آبان ماه ١٣٩٦، جمعي از فرهيختگان در سالن منتظرى دانشكده ى علوم دانشگاه شيراز گرد هم آمدند تا سالهاى حضور و تلاش مرد علمي، دكتر منصور رستگار فسايى را پاس دارند و كتاب ارج نامه ى استاد را رونمايى كنند.

در آغاز دكتر حبيب آگهي، معاون پژوهشي دانشگاه شيراز ضمن خوش آمدگويى، از دست اندركاران اين برنامه تشكر كردند.

همچنين دكتر فاطمه غلامى، استاد بخش زبان و ادبيات فارسي از همكارى "دفتر انجمن ترويج زبان و ادبيات فارسي" با مركز حافظ شناسي، كرسي حافظ پژوهي و انجمن اهل قلم استان فارس در برگزارى اين رونمايى سخن گفتند و مراسم رونمايى از ارج نامه دكتر منصور رستگار را مايه ى مباهات دفتر انجمن دانستند و برنامه هاى پيش روى انجمن ترويج زبان و ادبيات فارسي را معرفي كردند.

سپس دكتر كاووس حسنلي، استاد برجسته ى بخش زبان و ادبيات فارسي و مدير مركز حافظ پژوهي، جايگاه ويژه ى دانشكده ى ادبيات و تأثير بي وقفه ى آن بر فرهنگ و ادب جامعه را يادآور شدند. همچنين از وجوه مختلف شخصيت علمى و فرهنگي استاد منصور سخن گفتند.

در ادامه دكتر محمد يوسف نيرى، شاگرد برجسته ى ديروزِ استاد و استادِ بي بديلِ امروز، خاطراتى از روزگار تحصيل در محضر استاد رستگار و ساير مربيان اخلاق براى شنوندگان بازگو كردند و منش بزرگوارانه و رفتار عالي انسانى ايشان را چون آينه در برابر حضار نهادند و ارادتى ژرف را در نونسلان عرصه ى ادبيات نسبت به ايشان برانگيختند.

جناب امير مهرابي، كارشناس قطب علمي زبان و ادبيات فارسي و گردآورنده ى ارج نامه ى منصور رستگار فسايى نيز درباره ى چگونگي روند جمع آورى مطالب در مدت زمان اندك سخن گفتند و از تمامى راهنمايان و همراهان سپاسگزارى كردند.

در پايان به لطف و همت اساتيد از كتاب گرانقدر ارج نامه رونمايى شد و حضرت استاد دكتر منصور رستگار فسايى، با سخنان پر بار خود مجلس رونمايى را مزين نمودند و از لطف برگزاركنندگان تشكر كردند.

دكتر منصور رستگار فسايى از چهره هاى ماندگار روزگار ما، استاد، محقق و پژوهشگر بي بديل عرصه ى زبان و ادبيات فارسي بخصوص شاهنامه پژوهي، حافظ پژوهي و ادبيات معاصر است. كتاب هاى بي نظير، مقالات نوانديشانه و زحمت هاى خاضعانه و خالصانه ى ايشان طي سالها، سبب شد ارج نامه اي شامل سالشمار زندگي ايشان، زندگي نامه و مقاله هاى اساتيد بزرگ در وصف استاد و مقام علمي شان گردآورى و در اين تاريخ رونمايى شود