ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

Message of Condolences

Message of condolences from The Society on the death of the significant figure Abd-ol-Aziz Mahdjur, a contemporary poet and writer of Afghanistan


استاد عبدالعزیز مهجور
بیدل شناس، شاعر و نویسندۀ معاصر افغانستان درگذشت.
استاد مهجور فرزند استاد عبدالحمید اسیر، معروف به «قندی آغا» از بیدل شناسان معروف افغانستان بود.
وی در سال ۱۳۲۴خورشیدی در قندهار به دنیا آمد. تحصیلاتش را در مکتب عالى نجات در کابل به پایان رساند و سپس از دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل لیسانس گرفت. قریب به 23 اثر از خود برجای گذاشت که تعدادی از آنها همچون: بیدل و حافظ، غزلهای ستاره دار، سیری در نکات بیدل، من و بیدل، داغ محرومی، سیرت النبی و... به زیور طبع آراسته شده است.
استاد مهجور شخصیتی وارسته و فرهیخته و علاقه مند به زبان و ادب فارسی(دری) بود و همواره در جهت اعتلای آن می کوشید. همه ساله عرس بیدل را با مراسمی باشکوه در خانه خود برپا می داشت و بزرگان و ادیبان و شاعران و نویسندگان در آن مراسم معنوی و علمی شرکت و سخنرانی می کردند و استاد مهجور، با احساس و شوری وصف ناپذیر، پذیرای آنان بود. این استاد گرانمایه، سرانجام روز یکشنبه 25 تیرماه 1396 خورشیدی، چشم از جهان فروبست.
انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، رحلت این استاد فرهیخته و بزرگوار را به خانواده و بازماندگان ایشان، و همۀ اهل دانش و ادب تسلیت می گوید و غفران ابدی برای آن بزرگ، از درگاه خداوند منّان مسألت می دارد.