ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

رونمایی از سردیس حافظ شیرازی در داغستان روسیه

مسکو - ایرنا - سردیسی از حافظ شیرازی شاعر نامدار و بزرگ ایرانی در مقابل ساختمان دانشکده زبان شناسی دانشگاه دولتی داغستان با حضور مهدی سنایی سفیر تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه رونمایی شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، مهدی سنایی که برای حضور در برنامه های مختلف و دیدار با مقامات سیاسی و شحصیت های مهم فرهنگی و علمی داغستان به شهر ماخاچ قلعه، مرکز این جمهوری سفر کرده است با حضور در این دانشکده زبان شناسی دانشگاه دولتی داغستان از این سردیس رونمایی کرد.

سنایی در سخنانی کوتاه ضمن تجلیل از حافظ و یادآوری جایگاه مهم این شاعر بزرگ ادبیات فارسی که در میان روس ها نیز پر آوازه است، به همراه معاون نخست وزیر داغستان و رئیس دانشگاه دولتی این جمهوری، از تندیس حافظ پرده برداری کرد.

پیش از این مراسم نیز مسئولان دانشگاه دولتی داغستان روسیه به پاس تلاش های مهدی سنایی برای شناساندن تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران و مشترکات دو کشور به وی درجه استاد افتخاری این دانشگاه را اعطا کردند.

تألیف و ترجمه چندین کتاب و مقاله به زبان روسی، تلاش در راه تحکیم مناسبات فرهنگی بین ایران و داغستان، حضور مستمر در عرصه‌های علمی، فرهنگی و دانشگاهی و نیز اقدامات پژوهشی و تحقیقی برای تقویت اشتراکات تاریخی، فرهنگی و ادبی، از جمله دلایل اعطای درجه استاد افتخاری دانشگاه دولتی داغستان به مهدی سنایی اعلام شده است.