ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

تفاهم نامه همكاري بين پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي و انجمن ترويج زبان و ادب فارسي

تفاهم نامه همكاري بين پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي و انجمن ترويج زبان و ادب فارسی

در تاريخ سه شنبه 19 ارديبهشت 1396 تفاهم نامه همكاري بين پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي و انجمن ترويج زبان و ادب فارسي به امضاء رسيد. در مراسم انعقاد اين تفاهم نامه دكتر سيد سجاد علم الهدي به نمايندگي از پژوهشگاه از يكسو و دكتر سيد علي اصغر ميرباقري فرد به عنوان رئيس انجمن ترويج زبان و ادب فارسي از سوي ديگر، پس از مذاكره پيرامون زمينه هاي همكاري، تفاهم نامه را به امضاء رساندند.

دكتر علم الهدي پس از اشاره به ظرفيت هاي بالاي پژوهشگاه گفت: با همكاري انجمن بايد بتوانيم ارتباط بين نسلي در جامعه ايجاد كنيم و در اين راه شوراي بررسي متون پژوهشگاه با بيش از دوهزار استاد ارتباط مؤثري مي‌تواند داشته باشد و البته شبكه نخبگاني پژوهشگاه نيز در اين مسير از پتانسيل بالايي برخوردار است. ايشان همچنين اشاره داشتند كه پژوهشگاه سه مجله علمي_ پژوهشي در رشته ادبيات دارد (يك مجله به زبان عربي) كه مي تواند زمينه هاي همكاري را افزايش دهد.

همچنين دكتر ميرباقري فرد نيز از آمادگي انجمن ترويج زبان و ادب فارسي براي تشكيل كارگروه هاي مختلف در حوزه ادبيات، تصحيح متون، ادبيات معاصر، تشكيل گردهمايي هاي مشترك و ظرفيت هاي انجمن براي همكاري في مابين سخن به ميان آورد.

لازم به ذكر است موضوع اين تفاهم نامه نيز در زمينه تبادل استاد، تدوين درسنامه و جزوات آموزشي، تبادل اطلاعات علمي، همكاري در زمينه نشر مشترك كتاب و ... بود كه طرفين خواهان ارتباط و همكاري مؤثر در خصوص مفاد تفاهم نامه شدند.

روابط عمومی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی

 

گزارش تصویری از این نشست(سه شنبه 1396/02/19)