ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

هیأت مدیرۀ جدید انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران انتخاب شدند

 

هیأت مدیرۀ جدید انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران انتخاب شدند

در روز سه شنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۸ مجمع عمومی عادی (نوبت دوم) انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران تشکیل شد. در این انتخابات، آقایان دکتر محمدجعفر یاحقی (دانشگاه مشهد)، دکتر علی اصغر میرباقری فرد (دانشگاه اصفهان)، دکتر مریم جلالی (دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر کاووس حسن لی (دانشگاه شیراز) و دکتر بهادر باقری (دانشگاه خوارزمی) اعضاء اصلی هیأت مدیره انجمن و دکتر توفیق سبحانی (دانشگاه تهران) و دکتر عبدرضا مدرس زاده (دانشگاه کاشان) به عنوان اعضا علی البدل انتخاب شده اند و اقای دکترعلی اکبر کمالی نهاد (دانشگاه فرهنگیان) به عنوان بازرس اصلی و سرکار خانم دکتر زهرا استاد زاده (عضو هیات علمی وزارت علوم و تحقیقات) به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

همچنین در نخستین نشست اعضای جدید، آقای دکتر علی اصغر میرباقری فرد به عنوان رئیس، دکتر بهادر باقری به عنوان نایب رئیس و دکتر محمدجعفر یاحقی به عنوان خزانه دار این انجمن انتخاب شدند.

 

تاريخچه تأسيس انجمن

انجمن استادان زبان و ادبيات فارسي در سال ۱۳۵۰ به همت بيست تن از استادان زبان و ادبيات فارسي کشور (ازجمله دکتر غلامحسین یوسفی، دکتر منوچهر مرتضوی، دکتر سیدجعفر شهیدی، دکتر نورانی وصال، دکتر ضیاءالدین سجادی، دکتر مهدی محقق و ...) تأسيس شد.

اهداف اين انجمن عبارت است از:

۱. ايجاد و تحکيم روابط علمي و تحقيقاتي بين استادان زبان و ادبيات فارسي.

۲. کوشش در افزودن دانش و اطلاعات مدرسان زبان و ادبيات فارسي و آشنا ساختن آنان با تازه‌ترين روش هاي آموزشي.

۳. همکاري با موسسات و مقامات وزارت علوم و آموزش عالي براي تحقيق و ارزشيابي مستمر و تجديد نظر در برنامه‌ها و کتب درسي به منظور بهبود وضع تدريس زبان و ادبيات فارسي در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور.

۴. ايجاد روابط علمي با موسسات آموزش عالي ديگر کشورها و مجامع علمي بين‌ المللي با اطلاع وزارت علوم و آموزش عالي به منظور آگاهي بيشتر از پيشرفت هاي حاصل شده در امر تعليم و تحقيق زبان و ادبيات در کشورهاي ديگر

۵. چاپ و نشر جزوه‌ها و رساله‌ها و نيز انتشار نشريه منظم که حاوي آخرين اطلاعات درباره روش هاي تدريس و تحولات علمي در رشته زبان و ادبيات فارسي باشد.

۶. تشکيل مجالس سخنراني و بحث هاي علمي و آموزشي فصلي يا سالانه يا فوق‌العاده

۷. قدرداني از استادان زبان و ادبيات فارسي که به پيشرفت هاي علمي ارزنده‌اي نائل شده‌اند و نيز تقدير از کساني که خدمات شايسته‌اي در راه توفيق انجمن انجام داده‌اند.

۸. بزرگداشت دانشمندان و محققان مشهور جهان که به زبان و ادبيات فارسي خدمت کرده‌اند.

۹. بررسي مسائلي که به پيشرفت رشته زبان و ادبيات فارسي کمک کند و پيشنهاد نتيجه بررسيها به وزارت علوم و آموزش عالي .

۱۰. اظهار نظر درباره مسائل علمي و آموزشي که از طرف وزارت علوم و آموزش عالي و ساير سازمان هاي کشور به انجمن احاله مي‌گردد و انتخاب و معرفي کارشناساني در اين مورد.

روابط عمومی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران