ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نقد روایت شناختی پائیز98 - شعبه خراسان

 

انجمن ترویج زبان فارسی خراسان با مدیریت دکتر محمد جعفر یاحقّی اقدام به تاسیس شاخه جدیدی با موضوع نقد ادبی کرده است و خانم دکتر فرّخ لطیف نژاد با سابقه یک سال کار اجرایی در این زمینه مدیریت حلقه نقد ادبی را بر عهده گرفتند.

 

حلقه نقد ادبی برگزار کننده سلسله کارگاه های موضوعی است و در حال حاضر مشغول برگزاری دوره پاییزه با عنوان "نقد روایت شناختی" است که مباحث نسبتا جدید روایت شناسی را با دعوت از اساتید متخصص در کتابخانه قطب علمی دانشگاه فردوسی‌مشهد برگزار می کند.

اساتید مدعو‌که از میان اعضای هیئت علمی گروه ادبیات فارسی و ادبیات انگلیسی دانشگاه های فردوسی مشهد و اعضای هیئت مدیره انجمن نقد ادبی ایران برگزیده شده اند، عبارتند از دکتر پارسا یعقوبی جنبه سرایی، دکتر ابوالفضل حری، دکتر محمد رضا هاشمی، دکتر زهره تائبی و دکتر مریم صالحی نیا

و موضوعات قابل بحث روایت مانند نظریات روایت شناختی ژنت، رایان، چتمن و مباحثی از قبیل جهان های ممکن و موازی، حاشیه، آشکاری و اختفای راویان و دیگر مسایل مربوط به این حوزه در کارگاه ها مطرح می شود. مخاطبان کارگاه اساتید، دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع تحصیلی دکتری و ارشد رشته های ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و زبان شناسی دانشگاه های فردوسی، آزاد، پیام نور و امام رضا هستند.

لازم به ذکر است که اساتید سخنران، شهرهای دیگر، مباحث روایت را از طریق اسکایپ در کارگاه ها ارایه می دهند. صفحه اینستاگرام حلقه نقد ادبی علاقه مندان را به دنبال کردن اخبار گروه، فرا می خواند.

 

دکتر فرخ لطیف نژاد

روابط عمومی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی